Finałowe starcie w tym sezonie nie dla reprezentantów mistrza La Liga! Pierwszorzędny pojedynek reprezentantów Chelsea FC!

Finałowe starcie w tym sezonie nie dla reprezentantów mistrza La Liga! Pierwszorzędny pojedynek reprezentantów Chelsea FC!

Najbardziej popularna sportowa dyscyplina w całej Europie to w dzisiejszych czasach nożna piłka. Sympatyków piłkarskich emocji istnieje bardzo dużo, właśnie dlatego nie powinien dziwić fakt, iż piłkarskie pojedynki mogą się cieszyć fenomenalnymi rezultatami telewizyjnymi. Opłaty za graczy z każdym rokiem dużo większe i w ten sposób drużyny mogą zyskiwać dużo więcej pieniędzy. Niedawno odbyły się pojedynki półfinałowe turnieju Ligi Mistrzów. Dowolnie wskazany zaangażowany wielbiciel piłkarskich emocji ma świadomość tego, jak niesamowicie ważne są to pojedynki. Naprzeciw siebie w półfinałowym spotkaniu do walki stanęły ekipy mistrza Hiszpanii a także Chelsea Londyn, a to doprowadziło do tego że każdy był przekonany o tym, że można się spodziewać niezwykłego spotkania. Nie ma wątpliwości co do tego że ten pojedynek nie zawiódł oczekiwań sympatyków piłkarskich, gdyż obie ekipy przedstawiły niesamowite zdolności. Należy jednak to rozumieć, że do potyczki finałowej wskoczyć miała możliwość tylko jedna ekipa i zawodnicy a także selekcjonerzy o tym wiedzieli.

W mediach to półfinałowe starcie również było charakteryzowane jako pojedynek dwójki charyzmatycznych oraz obiecujących trenerów. Zidane oraz Tuchel to stratedzy, którzy w poprzednich latach w trenerskiej branży zdążyli sobie wybudować solidną markę. Zidane Zinedine jako selekcjoner mistrza Hiszpanii szansę miał na czwarty swój mecz finałowy Ligi Mistrzów w ciągu 5 ostatnich lat. Jest to z całą pewnością fantastyczne osiągnięcie, jednak przy okazji tegorocznego półfinałowego pojedynku przez niego prowadzona drużyna nie mogła wywalczyć awansu. Londyńska Chelsea wywalczyła sobie klasyfikację do batalii finałowej Champions League, gdyż rzuciła na kolana mistrza ligi hiszpańskiej. Należy mieć tego świadomość, że zawodnicy trenowani przez Tuchela Thomasa zafundowali kibicom solidne dziewięćdziesiąt minut tego dnia. Obecni mistrzowie rozgrywek hiszpańskich zaprezentowali się słabo i powinni się cieszyć, że potracili małą liczbę bramek. W batalii finałowej Chelsea FC bój będzie toczyć z The Citizens.