Po wygranej nad Lechem z Poznania rezultatem 3:1 Raków Częstochowa obronił Puchar Polski!

Wśród piłkarskich kibiców z Polski polskie rozgrywki piłkarskie potrafią wzbudzać mieszane odczucia. Zdarzają się takie chwile, kiedy mamy okazję odczuwać zadowolenie i chcemy dopingować naszych graczy ze wszystkich sił. Często na grę polskich zespołów ciężko się spogląda i takich chwil także nie brakuje. W kontekście finałowego pojedynku rozgrywek o Puchar Polski mogliśmy mieć nadzieję na emocjonujący mecz i nie było co do tego wątpliwości. Finałowe starcie faktycznie było bardzo pasjonujące i warto to zaznaczyć. Przeciwko sobie stanęły Lech z Poznania oraz częstochowski Raków, na tą chwilę dwie najlepsze ekipy piłkarskie w Polsce. Te dwa zespoły piłkarskie rywalizują między sobą także o to, kto pod koniec sezonu zostanie triumfatorem Ekstraklasy.

Na skutek tego stawka finałowego pojedynku bez najmniejszych wątpliwości była znacznie większa. Pokonanie w tak ważnym starciu największego rywala do mistrzostwa to na pewno potężny cios. Triumfator jak zwykle mógł być wyłącznie jeden pomimo tego, iż obie te drużyny miały nadzieję na triumf. I w kontekście tego pojedynku znacznie lepszą piłkarską drużyną by tego dnia Raków Częstochowa. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Papszuna prezentowali niesamowite piłkarskie predyspozycje. Pod niemalże każdym względem byli zespołem skuteczniejszym od poznańskiego Lecha i naprawdę ciężko nie zgodzić się z tym, że zasługiwali na zwycięstwo. Finalny rezultat finałowego starcia pomiędzy częstochowskim Rakowem, a poznańskim Lechem to 3 do 1. Zawodnicy Rakowa Częstochowa cały czas kontrolowali sytuację, a tego meczu było wiele emocji. Na prowadzenie wyszli naprawdę prędko, ponieważ już w szóstej minucie i już prowadzenia i już tego prowadzenia nie oddali. W ostatnich minutach pierwszej połowy Raków strzelił bramkę numer dwa, która pozwoliła im wyjść na drugie 45. minut ze sporym zapasem. Gracze Lecha Poznań starali się nadrobić straty w drugiej części, jednak zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Na kilka minut przed końcem pojedynku do bramki trafili gracze Rakowa i właśnie w ten sposób przypieczętowali swoją wygraną w finałowym meczu rozgrywek pucharu krajowego.