Prezydenckie wybory w USA zaczynają się już wkrótce

Prezydenckie wybory w USA zaczynają się już wkrótce

W roku bieżącym Stany wybiorą następną głowę kraju. W tej chwili tę funkcję piastuje Donald Trump i jak najbardziej ubiega się on o następną kadencję. Jednakże konkurenci nie próżnują i 50 dni przed głosowaniem możemy zapoznać się z sondażami. W jaki sposób się przedstawia sytuacja teraz? Które szanse mogą być najlepiej rokujące? W porównaniu z ostatnimi wyborami, największy konkurent Donalda Trumpa posiada o wiele lepsze wyniki.

Joe Biden, kandydat Demokratów, prezentuje ponad 7% wyższości nad aktualnym prezydentem Ameryki. Mimo to wyborczy komitet Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, aby teraźniejsze sondaże oddawały realny rezultat wyborów. W roku 2016 sytuacja była naprawdę podobna - była sekretarz stanu w ostatnich wyborach również przodowała, ale ta przewaga nie okazała się aż tak wielka. Było to tylko 2,3 pkt proc. Pomimo iż Clinton miała przewagę i otrzymała więcej głosów, biorąc pod uwagę całe Stany, przegrała wybory z aktualnym prezydentem.

Ciekawe jest to, iż w USA nie przesądza o większa liczba indywidualnych głosów nie decyduje o wyniku. Najważniejszy się okazuje głos elektorów - w każdym stanie jest określona ich ilość i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. Na chwilę obecną wojuje ze sobą głównie kilka stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania.

We wszystkich wyżej wymienionych stanach panuje inna sytuacja. W części stanów przoduje Donald Trump, w innych stanach Biden. Sytuacja więc nie będzie przewidywalna. Sporo jak najbardziej zależeć będzie od panujących punktów widzenia w wybranej części Ameryki - niekiedy obywatele przedstawiają ogólnie republikańskie idee, a niekiedy okazują się to idee ogólnie demokratyczne. Jednak chociażby w stanach w znacznej mierze o poglądach republikańskich w ostatnich latach pozachodziły znaczące modyfikacje. Wszystko za sprawą nowych, młodych mieszkańców, którzy posiadają liberalne podejście, a decydują się przeprowadzić ze względu na tanie domy. Tego typu podpisy mogą mieć ogromny wpływ na wybór przyszłego reprezentanta państwa.

A jak się odbędą wybory w czasie koronawirusa? Z powodu epidemii wybory potrwają trochę dłużej, gdyż zaczną się już we wrześniu. Zdecydowana ilość obywateli chce oddawać swój głos korespondencyjną metodą.

Należy więc poczekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie będzie jasne więc sugerowanie się publiczną opinią okazać się może błędne.