Villarreal CF pokonał Czerwone Diabły i tym samym sięgnął po trofeum! Fantastyczne doznania w batalii finałowej rozgrywek Ligi Europy!

Villarreal CF pokonał Czerwone Diabły i tym samym sięgnął po trofeum! Fantastyczne doznania w batalii finałowej rozgrywek Ligi Europy!

Spora ilość piłki nożnej fanów wyczekuje na finał najbardziej popularnych turniejów i to nie jest żadnym sekretem. Europejskiej mistrzostwa startować będą za 14 dni, co znaczy iż będziemy widzami wielkiej liczby piłkarskich meczów. Przed tym jak to jednak stanie się czekają na nas batalie finałowe w najchętniej oglądanych klubowych turniejach. Znamy już zwycięzcę tego turnieju, ponieważ jeden z meczów finałowych już za nami. O rozgrywkach europejskiej ligi oczywiście mówimy tutaj. Po finałowej rozgrywce Ligi Europejskiej czas nadchodzi na odkrycie triumfatora w Champions League, ale obecnie mamy zamiar skupić się na tych rozgrywkach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Manchesteru United a także CF Villarreal. Obecność tych dwóch drużyn w pojedynku finałowym znaczyła, iż na fanatyków piłkarskich czekało genialne spotkanie. I w rzeczy samej pojedynek ten był szczerze porywający.

Finał zmagań Ligi Europejskiej był grany na stadionie Lechii z Gdańska w naszym kraju i świetnie mieć ten fakt na uwadze. Jest to bez wątpienia wielki zaszczyt dla naszego kraju, iż szansę mieliśmy gościć dwie tak fenomenalne drużyny. Selekcjonerem zespołu Villarreal jest Unai Emery, który jest rozpoznawalny z faktu, iż jest w stanie zdobywać trofea w finałowych bataliach zmagań europejskiej ligi. Prowadzony przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworyzowany w batalii z Manchesterem United, lecz to właśnie zawodnicy CF Villarreal byli w stanie zdobyć premierową bramkę w tym spotkaniu finałowym. Piłkarze Soelskjaera'a Ole Gunnara dostali szansę aby golem odpowiedzieć. Ten mecz zakończył się wynikiem remisowym i dlatego też arbiter prowadzący mecz był zmuszony zarządzić dogrywkę. W trakcie trwania dogrywki wielbiciele piłki nożnej nie mieli możliwości oglądać goli i między innymi z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie zaprosił graczy na konkurs jedenastek. Jedenastki jest loterią i bardzo dobrze mieć fakt na uwadze. Skuteczniejszą ekipą w meczu tym był CF Villarreal trenowany przez Emery'ego, który triumfował wynikiem jedenaście do dziesięciu. To był fenomenalny konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie jedenastki przez Davida de Gea, a więc golkipera Manchesteru United zadecydowało o wygranej ekipy z Hiszpanii.