W tym roku będzie premierowy dzień najnowszej konsoli od Sony

W tym roku będzie premierowy dzień najnowszej konsoli od Sony

Już w poprzednim roku zadeklarowano, że w bieżącym roku Sony zaprezentuje fanom swoją najmłodszą produkcję - PS5. Aktualnie wśród graczy w dalszym ciągu modna okazuje się ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią mogło osłabnąć. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli najnowszej generacji, a gracze niecierpliwie czekają.

Najnowsze zastosowania technologiczne w konsoli PlayStation 5

Japońska firma Sony wielokrotnie udowodniła, że bywa pionierem na rynku i umie zaskakiwać fanów. PlayStation 4 zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko dzięki zupełnie innowacyjnej jakości, jakiej nigdy wcześniej nie zaproponowała inna marka. Niesamowicie wyczulone pady, gierki nowszej generacji, graficzne efekty - gracze rzecz jasna potrafili docenić te opisane szczegóły i dzięki temu teraz PlayStation 4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Oczywiście premiera PlayStation 4 nie była pozbawiona kłopotów na początku - Sony chciało przekroczyć wszelakie granice technologiczne (co w rezultacie udało im się), lecz sama premiera oraz przedpremierowe pokazy konsoli wzbudziły ambiwalentne emocje. Konsumentom, przyzwyczajonym do rewolucyjnej konsoli PS3, nie do końca przypasowały chociażby pady, ponieważ na pierwszy rzut oka wydawały się niezwykle niekomfortowe w użyciu. Na końcu kontrolery miały trochę zmieniony wygląd, jednak kłopotem okazał się pierwotny model konsoli PlayStation 4. PS4 miała kłopoty z nadmiernym przegrzewaniem się, sprzęt był w stanie też samodzielnie się wyłączać.

Jednakże po zażaleniach klientów i poprawach wrzucanych na bieżąco, stało się jasne, iż mimo wszystko Sony podąża w prawidłową stronę, a zaprezentowana konsola ma miano topowej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo ludzi naprawdę sentymentalnie wspomina.

A czy PlayStation5 będzie takim samym sukcesem?

Prawdopodobnie każdy gracz czy też fan świeżynek technologicznych z niecierpliwością oczekuje ukazania się nowej konsoli. Firma Sony powiedziała, iż gry poznane na PS4 będą działały na nowszej konsoli (jednakże nie będzie to działało na odwrót, co licznym fanom się nie podoba). Mamy już pierwsze wiadomości o problemach z zamówieniami przedpremierowymi - mówi się, że Sony nie wyrabia się z produkcją, jednakże nie wiadomo, czy nie są to aby tylko kłamliwe pomówienia. W Internecie ukazują się się kolejne wiadomości również o tym, że konsola PS5 ma teoretycznie kłopoty z rozdzielczością 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku nie wiemy, jak jest naprawdę. Szczegółów dowiemy się podczas premierowego ukazania się konsoli, tj. dziewiętnastego listopada 2020 roku.