Warszawska Legia objęła miejsce pierwsze w klasyfikacji grupy C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy! Sensacyjny wynik w I. rundzie rozgrywek Europa League!

Warszawska Legia objęła miejsce pierwsze w klasyfikacji grupy C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy! Sensacyjny wynik w I. rundzie rozgrywek Europa League!

piłkarskie zespoły z naszego kraju raczej nieczęsto zapewniają nam optymistyczne odczucia w europejskich zmaganiach i nie ulega żadnej wątpliwości to. W większości przypadków kluby z PKO Ekstraklasy w oka mgnieniu przegrywają w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w pucharach europejskich i przyzwyczailiśmy się do tego. W aktualnie trwającym sezonie kibice z Polski mogli być jednak delikatnie bardziej zachwyceni z formy piłkarskich drużyn. W finalnym rozrachunku wyłącznie Warszawska Legia trafiła do grupowej fazy rozgrywek europejskich, jednakże reszta klubów na etapie kwalifikacyjnych rozgrywek sobie radziła całkiem dobrze. Teraz jednakże chcielibyśmy skoncentrować się na formie Legii z Warszawy, która w środowy wieczór zaczęła batalię w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej. W pierwszym starciu grupowych rozgrywek oponentem był Spartak Moskwa, a więc niesamowicie solidny klub rosyjski.

Mnóstwo dziennikarzy sportowych przed tym meczem jednomyślnie uważało, że warszawskiej Legii bardzo trudno będzie starać się o jakieś punkty. Na papierze Spartak Moskwa zdawał się klubem zdecydowanie mocniejszym i mistrz Polski musiał się naprawdę postarać, aby ugrać chociażby remis w tym spotkaniu. Sytuacja w trakcie meczu przedstawiała się jednak trochę inaczej, co bez cienia wątpliwości jest genialną wiadomością dla sympatyków piłki nożnej z Polski. Już od pierwszych minut tego spotkania zawodnicy prowadzeni przez Czesława Michniewicza zgotowali drużynie gospodarzy i parę razy byli blisko zdobycia gola. Na pewno gracze moskiewskiego Spartaka byli bardzo zadziwieni tym, w jaki sposób ten mecz rozgrywają piłkarze Legii Warszawa. Niesamowicie przemyślana okazała się strategia mistrza Polski i mogliśmy zobaczyć w niej pomysł na ten mecz. Wydawać się mogło, iż spotkanie zakończone zostanie rezultatem remisowym w sytuacji, kiedy na tablicy wyników wybiła ostatnia minuta spotkania. W doliczonym czasie gry jednak piłkarze Legii z Warszawy zorganizowali niezwykłą kontrę, która zakończyła się golem dla gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Zawodnicy moskiewskiego Spartaka próbowali jeszcze strzelić bramkę, jednakże nie wystarczyło im paru minut i to właśnie gracze mistrza polskiej Ekstraklasy mieli możliwość świętować trzy punkty.