Rozmowa z Meghan Markle a także księciem Harrym

Rozmowa z Meghan Markle a także księciem Harrym

W ostatnich dniach, czyli 7.03 o 20:00 dokonał się wywiad Oprah z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko stało się bardzo głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu różnych tabloidów. Był to 1 połączony wywiad Harry'ego i Meghan po odstąpieniu pary z rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnego spotkania z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, według upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej stoją właściwie po stronie królowej Elżbiety oraz reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo tego nie da się ukryć, iż poparcie jest niezwykle odmienne, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, że jeśli tylko Meghan i Harry pragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili ostatecznie swoją okazję. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła także temat tego, iż książe nie zauważał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił, a także temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się zbieraniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili 4 ekspertów omawiających w mediach sprawy królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Profesjonaliści, w tym były sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Markle korzystanie z bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan został ukazany w wieczornym TVN24. Co istotne, wywiad ten podglądało średnio ponad 1mln widzów. Stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Oprah jako redaktorki, która umie wykrzesać ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Zważywszy na emocjonujące informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez wątpienia należy przyznać, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieustannie omawiany.